Niemcy napisali nową historię

11 września 2023 | Sport | Tomasz Kordylewski
Dennis Schroeder – najlepszy gracz mistrzostw świata
autor zdjęcia: Oliver Behrendt/AFP

W stolicy Filipin Niemcy pokonali 83:77 Serbię i po raz pierwszy zostali mistrzami świata. Bohaterem okazał się Dennis Schroeder wybrany MVP turnieju. Amerykanie bez medalu.

Największy sukces w dziejach niemieckiego basketu stał się faktem. Reprezentacja trenera Gordona Herberta w drodze po tytuł wygrała wszystkie osiem meczów.

Finał stał na wysokim poziomie i zagwarantował sporo emocji. W pierwszej połowie, zakończonej remisem, obie reprezentacje wymieniały się ciosami. Dopiero po zmianie stron świetna gra Niemców w obronie pozwoliła osiągnąć im nawet kilkanaście punktów przewagi. W czwartej kwarcie Serbowie odżyli jednak za sprawą kolejnych trafień z dystansu Aleksy Avramovica. Doszło więc do zaciętej końcówki, ale to Niemcy zachowali zimną krew i obronili przewagę.

Kluczowe rzuty trafiał Dennis Schroeder, który zakończył...

Wydanie: 12670