Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie tylko duzi na listach

11 września 2023 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Listy w niektórych okręgach zarejestrowały komitety m.in. Rafała Piecha i Pawła Tanajny. Wciąż liczą, że uda się im wystartować w całej Polsce.

– Idziemy do wyborów, by wsadzić do więzienia bandytów z PiS, którzy gnębili przedsiębiorców – mówi Paweł Tanajno. Ten były kandydat na prezydenta z 2015 i 2020 r. jest obecnie liderem partii Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców, która startuje w najbliższych wyborach. Nie tylko ona. Lista komitetów, wystawiających kandydatów, jest dłuższa od tej podawanej zazwyczaj przez media.

W tych ostatnich można usłyszeć o PiS, KO, Trzeciej Drodze, Konfederacji, Nowej Lewicy i Bezpartyjnych Samorządowcach, bo te komitety zarejestrowały listy w całym kraju. W niektórych okręgach wyborcy zobaczą jednak na kartach również kandydatów z komitetów, które...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12670

Wydanie: 12670

Spis treści

Reklama

Zamów abonament