Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jedzenie w kosztach biznesu? Czasami tak

20 listopada 2023 | Podatki i księgowość | Przemysław Wojtasik

Przedsiębiorca może rozliczyć w podatkowych kosztach wydatki na artykuły spożywcze. Warunkiem jest, aby na nich zarabiał.

Zakupy jedzenia są dla przedsiębiorcy wydatkiem osobistym i nie można rozliczać ich w biznesie. Tak twierdzi fiskus w interpretacjach. Inaczej jest wtedy, gdy przedsiębiorca kupuje artykuły spożywcze po to, aby na nich zarabiać. Wtedy wydatki można zaliczyć do kosztów. Potwierdza to interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 11 października 2023 r. (0113-KDIPT2-1.4011. 526.2023.2.MAP).

Sprzedaż jadłospisów i planów żywieniowych

Wystąpiła o nią właścicielka poradni dietetycznej. Przygotowuje plany żywieniowe, udziela porad (stacjonarnie i online), w planach ma stworzenie ebooka z przepisami. Posiada profile w mediach społecznościowych, prowadzi też stronę internetową z blogiem. Przedstawia na nim jadłospisy, opisuje inspiracje kulinarne, wstawia zdjęcia potraw. Celem bloga jest zwiększenie ruchu na stronie, przyciągnięcie potencjalnych klientów i przekonanie ich do zakupu produktów, np. planów żywieniowych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12728

Wydanie: 12728

Spis treści

Reklama

Zamów abonament