Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rok wstydu polskiej piłki

20 listopada 2023 | Sport | Kamil Kołsut
Reprezentacja Polski przeżyła w tym roku pasmo upokorzeń
autor zdjęcia: pAP/Leszek Szymański
źródło: Rzeczpospolita
Reprezentacja Polski przeżyła w tym roku pasmo upokorzeń

Wróciły wspomnienia o korupcji i futbolu zakrapianym alkoholem, reprezentacja po raz pierwszy od dekady przegrała eliminacje wielkiego turnieju, a Polski Związek Piłki Nożnej próbuje kneblować dziennikarzy.

Wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych to w arsenale działań futbolowej centrali instytucja nowa. Niewykluczone nawet, że jedna z istotniejszych. Dowodzi bowiem, że ludziom polskiej piłki nie brakuje fantazji, choć zawodnicy na boisku próbują nas przekonać, że jest inaczej.

Pismo dostał dziennikarz Piotr Żelazny, który kilka tygodni wcześniej zapytał na Twitterze: „Czy związek, którego wielka reforma polega na tym, że pijani działacze będą teraz wchodzić innym wejściem do samolotu, może komukolwiek stworzyć odpowiednie warunki do pracy?”, co uznano za rażące naruszenie interesów związku.

Dyskusję wywołał powrót reprezentacji z meczu w Kiszyniowie. „Przegląd Sportowy” wówczas pisał o „pijanych i zaczepiających kadrowiczów” gościach PZPN. – Piłkarze będą korzystać z innego terminalu niż przedstawiciele sponsorów, goście i pracownicy związku – zapewnił później Sport.pl sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.

Kiedyś dziennikarzy próbowano obłaskawiać, dziś w cenie jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12728

Wydanie: 12728

Spis treści

Reklama

Zamów abonament