Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W 2024 r. bliżej domknięcia siatki szybkich dróg

20 listopada 2023 | Ekonomia i rynek | Adam Woźniak
Budowa drogi ekspresowej S7, wzdłuż zachodniej granicy kraju, powinna w 2024 r. dobiec wreszcie końca
autor zdjęcia: Piotr Jedzura/REPORTER
źródło: Rzeczpospolita
Budowa drogi ekspresowej S7, wzdłuż zachodniej granicy kraju, powinna w 2024 r. dobiec wreszcie końca

Drogowcy już domykają szkielet szybkich dróg na terenie Polski. W przyszłym roku dwie szczególnie ważne trasy na kierunku północ-południe zostaną ukończone.

W drugiej połowie 2024 r. do ruchu włączone zostaną dwa odcinki drogi ekspresowej S7 w województwie małopolskim: chodzi o krótki, niewiele ponad 5-kilometrowy odcinek Miechów–Szczepanowice, planowany do otwarcia w sierpniu, oraz przeszło 18 km od Widomej do Nowej Huty w październiku. Zakończenie tych budów będzie miało kluczowe znaczenie dla całej trasy: od tego momentu szybki i bezkolizyjny stanie się przejazd pomiędzy Warszawą a Krakowem, gdyż cała ekspresówka łącząca oba miasta będzie już ukończona. To sprawi, że podróż pomiędzy nimi zajmie niespełna trzy godziny, niemal dwa razy mniej niż w czasach funkcjonowania starej drogi DK7, prowadzącej przez Radom i Kielce.

O ile w przypadku S7 brakować będzie jeszcze odcinka na północ od Warszawy, czyli dojazdu do Płońska (zakończenie planowane jest w 2025 r.) oraz wylotu z Warszawy (przewidziany na 2027 r.), to przyszły rok będzie oznaczał zakończenie budowy biegnącej wzdłuż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12728

Wydanie: 12728

Spis treści

Reklama

Zamów abonament