Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zaliczka od konsumenta może być udokumentowana fakturą

20 listopada 2023 | Podatki i księgowość | Karolina Gierszewska

Nowa regulacja dotycząca braku obowiązku wystawiania faktur zaliczkowych, gdy sprzedaż nastąpiła w tym samym miesiącu co otrzymanie zaliczki nie dotyczy sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

∑ Nasza firma dokonuje sprzedaży zarówno na rzecz przedsiębiorców, jak i na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Bardzo często warunkiem transakcji (sprzedaży) jest otrzymanie przez nas zaliczki na poczet przyszłej dostawy towaru (rękodzieła). Jesteśmy małą firmą. Wpłata zaliczki pozwala zabezpieczyć kupno materiałów potrzebnych do wytworzenia sprzedawanych towarów. Sprzedaż prowadzimy głównie wysyłkowo, dlatego też zwolnieni jesteśmy z obowiązku rejestracji za pośrednictwem kasy rejestrującej. Każdą czynność dokumentujemy jednak fakturą (mamy takie prawo). W wielu przypadkach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12728

Wydanie: 12728

Spis treści

Reklama

Zamów abonament