Warto mieć klucz bezpieczeństwa?
Bank PKO BP umożliwił klientom korzystanie z kluczy bezpieczeństwa. O takim rozwiązaniu myślą również następne banki.
– Ochrona dostępu do różnych danych, aplikacji i kont przy pomocy loginu oraz hasła to dzisiaj za mało. Dane wskazują, że większość ataków dotyczy naruszenia danych logowania. Używanie kluczy bezpieczeństwa jest dodatkową warstwą ochrony. Zwiększa poziom bezpieczeństwa danych. Równocześnie zmniejsza ryzyko nieautoryzowanego dostępu do kont i danych, które chcemy chronić – mówi młodszy inspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.
Co chroni klucz
Największy polski bank PKO BP wprowadził właśnie możliwość logowania się klientów do serwisu bankowego z użyciem klucza bezpieczeństwa. – Może on zastąpić dotychczasową metodę dodatkowego potwierdzenia logowania, jak w aplikacji IKO, kod SMS czy kod z karty kodów. Można nim nie tylko zabezpieczyć serwis iPKO, ale też inne popularne serwisy i usługi – wylicza Piotr Wardziak z biura prasowego banku.
Taki klucz bezpieczeństwa to urządzenie ze złączem USB, wyglądem przypomina pendrive, a kupuje się je w popularnych sklepach z elektroniką. – Można z klucza skorzystać bez dodatkowego oprogramowania. Działa zarówno na komputerze, jak i urządzeniu mobilnym – twierdzi bank.
Zachęca klientów do stosowania tego rozwiązania, argumentując, że klucz oferuje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta