Od tych firm można się uczyć RównoWagi
105 zgłoszeń konkursowych, cztery nagrody główne, pięć przyznanych wyróżnień – to liczby podsumowujące II edycję konkursu „Prokobieca firma roku. RównoWaga”. Nagrodzone podmioty wyróżniają się dobrymi praktykami w zakresie polityki inkluzywności i równości. Poznajmy bliżej laureatów i wyróżnionych.
Nagroda główna w kategorii Firmy powyżej 100 pracowników
MSD Polska sp. z o.o.
Firma farmaceutyczna ma 60 proc. udziału kobiet w zarządzie i radach nadzorczych. Prowadzi też aktywne działania w zakresie równości wynagrodzeń poprzez m.in. coroczne przeglądy płac, publikacje widełek płacowych oraz uwzględnianie w przeglądzie wynagrodzeń pracowników w trakcie długich nieobecności. Dodatkowo działa na rzecz zdrowia menstruacyjnego i menopauzalnego oraz różnorodności zespołów, angażując w to m.in. partnerów społecznych.
– W MSD Polska bardzo dbamy o równowagę. Zależy nam na tym, żeby w organizacji, która zatrudnia 70 proc. kobiet, istniały równe możliwości, jeżeli chodzi o rozwój. Dbamy też kompleksowo o różne aspekty życia i funkcjonowania naszych pracowników – mówi Aleksandra Ossowska z MSD Polska.
Realizując program równości płac, firma korzysta z audytu zewnętrznego, żeby wykluczyć wszelkie uprzedzenia. Dba o zatrudnianie kobiet na stanowiskach wyższego szczebla. – Myślę, że jako kraj mamy jeszcze wiele do zrobienia w obszarze rynku pracy, jeżeli chodzi o równowagę na stanowiskach niższego szczebla. Na stanowiskach wspierających często są kobiety. Jeżeli tych kobiet jest za dużo na najniższych szczeblach, to też należałoby się temu przyjrzeć i zachęcić do dialogu społecznego na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta