Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

16 stycznia 1999 | Prawo | RK

PYTANIA MIESZKANIOWE

Informacje

Wypowiedzenie umowy najmu

Jesteśmy najemcami mieszkań w kamienicy zwróconej niedawno spadkobiercom przedwojennych jej właścicieli. Obawiamy się, że wypowiedzą nam mieszkanie. Dlatego chcielibyśmy wiedzieć, jak przepisy regulują te kwestie.

JERZY KRZEKOTOWSKI, prezes Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Budowy Miast, Urbanistyki i Ochrony Środowiska: Stanowi o tym art. 678 kodeksu cywilnego. Zgodnie z nim nabywca rzeczy wynajętej może wstąpić w stosunek najmu lub wypowiedzieć umowę najmu. W tym ostatnim wypadku stosuje się ustawę o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych. W art. 31 przewiduje ona, że wynajmujący może wypowiedzieć najem, ale tylko na piśmie, z ważnych przyczyn, wymienionych przykładowo w art. 32 ustawy, czyli gdy lokator:

* mimo pisemnego upomnienia korzysta zmieszkania w sposób sprzeczny z umową najmu lub niezgodnie z jego przeznaczeniem, niszczy je lub dewastuje urządzenia wspólne dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1597

Spis treści
Zamów abonament