Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spokojny poniedziałek

02 marca 1999 | Ekonomia | CA KS

WIG 20 zyskał na fixingu 1 proc.

Spokojny poniedziałek

Mimo że wartości wszystkich indeksów zwiększyły się, poniedziałkowa sesja nie należała raczej do optymistycznych. Być może stanowiła krótką przerwę w trwającym w ubiegłym tygodniu trendzie spadkowym.

Przede wszystkim wskazuje na to spadek wartości obrotów na rynku podstawowym do prawie 137 mln zł (z ponad 156 mln zł) oraz niewielka liczba zrealizowanych zleceń na tym parkiecie. Było ich niecałe 28 tys. , podczas gdy w piątek zrealizowano prawie 37 tys. Zresztą spadek liczby zleceń odnotowano na wszystkich rynkach. O tym, że dalsza korekta jest możliwa, świadczy także znaczna przewaga podaży nad popytem w dogrywce. Podobnie jak podczas poprzedniej sesji, inwestorzy zbytnio nie interesowali się blue chips, chociaż obroty akcjami tych firm tradycyjnie już były najwyższe. Wygląda na to, że giełdowi gracze mieli kłopoty z podjęciem decyzji, więc sesja upłynęła raczej w spokojnej atmosferze. Dwie spółki osiągnęły maksima kursowe -- Bank Komunalny i Zakłady Elektrod Węglowych. Minima kursowe zaliczyły: CSS, Polnord i Suwary.

Być może przyczyną wstrzymywania się inwestorów z decyzjami było oczekiwanie na poniedziałkową konferencję NBP, na której bank centralny informował m. in. odeficycie obrotów bieżących i prognozach wzrostu PKB w tym roku.

NFI

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1635

Spis treści
Zamów abonament