Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urząd czy fundacja

02 marca 1999 | Prawo | ŻS

PIERWSZE CZYTANIE

Konkurencyjne projekty ustawy o kinematografii

Urząd czy fundacja

ŻANETA SEMPRICH

Urząd Kinematografii powinien być centralnym urzędem administracji rządowej podległym ministrowi -- twierdzą posłowie, którzy podpisali projekt ustawy regulującej organizację kinematografii i zasady wspierania twórczości filmowej. Autorzykontrprojektu, także posłowie, uważają, że urząd taki nie jestpotrzebny, arealizacja polityki państwa w tej dziedzinie powinna być domeną specjalnej fundacji.

Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie obu projektów. Ich autorzy chcą stworzyć właściwe dla obecnej sytuacji podstawy działania organów administracji rządowej realizujących politykę państwa wobec kinematografii oraz podstawy finansowania produkcji, dystrybucji filmów i upowszechniania kultury filmowej.

Według obu projektów kinematografia obejmuje twórczość filmową, obrót filmami, ich rozpowszechnianie i takie czynności jak: finansowanie i organizacja procesu produkcji filmu, przygotowanie go do eksploatacji i dystrybucja filmu, działalność kin, gromadzenie i upowszechnianie zbiorów filmowych, badania naukowe, zasady wykonywania zawodów filmowych, kształcenie w dziedzinach związanych z tego typu działalnością. Nie ma już zgodności co do definicji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1635

Spis treści
Zamów abonament