Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyznali się do pracy, służby, współpracy

02 marca 1999 | Kraj | KG

LUSTRACJA

Pierwszych 25 nazwisk w dzisiejszym Monitorze Polskim

Przyznali się do pracy, służby, współpracy

Dwadzieścia pięć nazwisk sędziów, prokuratorów, adwokatów, którzy w swoich oświadczeniach lustracyjnych przyznali się do pracy, służby lubwspółpracy z tajnymi służbami PRL, podaje dzisiejszy Monitor Polski.

Są to pierwsze nazwiska, które prezes Sądu Apelacyjnego, na mocy ustawy lustracyjnej, skierował do druku w Monitorze Polskim. W sumie oświadczenia potwierdzające związki z tajnymi służbami PRL złożyło około 300 osób -- spośród około 23 tys. 500 osób publicznych, które składały oświadczenia. Sąd będzie je stopniowo publikował w Monitorze.

Lista zawiera imię i nazwisko osoby przyznającej się, datę i miejsce urodzenia oraz miejsce zamieszkania. Brak jest informacji o zawodzie. Informacje o instytucji, w której służyli, pracowali lub z którą współpracowali oraz o okresie związków z nią pozostają w części Boświadczenia -- która, zgodnie z ustawą, jest tajna.

Na liście nie ma nazwisk polityków. Większość sędziów, adwokatów i prokuratorów nie jest publicznie znana. Wyjątkiem jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1635

Spis treści
Zamów abonament