Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powoli, ale bez przerwy

02 marca 1999 | Nauka i Technika | KF

160 tysięcy pasażerów dziennie * Do Młocin dojedziemy w 2004 roku

Powoli, ale bez przerwy

Wczoraj w Szkole Głównej Służby Pożarniczej rozpoczęła się trzydniowe międzynarodowe warsztaty na temat prowadzenia akcji ratowniczych i zasad bezpieczeństwa w metrze, w aspekcie różnych zagrożeń, również terrorystycznych. Uczestniczą specjaliści m. in. ze Szwecji. Japonii, W. Brytanii, USA.

Z warszawskiego metra korzysta dziennie 160 tys. osób. Mogłoby więcej, ale liczba pasażerów limitowana jest możliwościami przewozowymi -- 60 wagonów w godzinach porannego szczytu pozwala uruchomić 13 pociągów czterowagonowych. Jakie są najbliższe plany związane z tą najważniejszą w stolicy inwestycją? Henryk Brzuchacz, zastępca dyrektora Warszawskiego Metra twierdzi, że nie wcześniej jak pod koniec 2000 r. zostaną oddane do użytku stacje A-14 Świętokrzyska i A-15 Ratusz.

Zostanie ogłoszony przetarg na budowę stacji Dworzec Gdański i Plac Wilsona, w tym roku. Prawdopodobnie podjęta zostanie też decyzja w sprawie budowy stacji A-16 Muranów. Wzbudza ona pewne kontrowersje. Kilka lat temu władze Warszawy podjęły decyzje ozaniechaniu budowy stacji Plac Konstytucji oraz Muranów. Obecnie słyszy się opinie, że należy budować stację Muranów. W tym roku zostaną przygotowane dokumenty pozwalające na rozstrzygnięcie tej kwestii....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1635

Spis treści
Zamów abonament