Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Listy

02 marca 1999 | Publicystyka, Opinie | NC

Listy

Prawomocny wyrok "Minister chroni plagiatora"

Wypowiedź Andrzeja Anusza, przytoczoną w artykule "Minister chroni plagiatora" ("Rz" 26. 02. 99) , chciałbym sprostować i uściślić. Zapytany, czy odwołał się od wyroku uznającego jego pracę za plagiat, odpowiedział, że tak (przyjmuję, że chodzi o wyrok Sądu Wojewódzkiego z 7. 04. 1998 r. ; sąd badał sprawę w a spekcie naruszenia moich praw autorskich, bowiem p. Anusz swoją pracę magisterską opublikował) . Zapytany następnie "na jakim etapie są inne sprawy sądowe z tym związane" oświadczył, że "żadna nie jest zakończona prawomocnym wyrokiem". To stwierdzenie nie odpowiada prawdzie.

O ile sprawa karna przeciwko Andrzejowi Anuszowi wniesiona przez prokuraturę -- jak informuje "Rzeczpospolita" -- nie jest zakończona ze względu na immunitet poselski oskarżonego (dalej o niej nie wypowiadam się, bo nie jestem stroną) , to trzecia, którą wniósł sam Anusz, zakończyła się już prawomocnym wyrokiem. Otóż w maju 1993 r. (w zbieżności czasowej z wystąpieniem Prokuratury Generalnej do Sejmu o uchylenie immunitetu poselskiego Andrzeja Anusza) oskarżył on mnie o pomówienie. Wniesienie tej sprawy podał do publicznej wiadomości. Dopiero z akt oskarżenia dowiedziałem się, że moje stwierdzenie, iż książka Andrzeja Anusza "NSZ 1980 --...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1635

Spis treści
Zamów abonament