Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biznesmeni niepożądani

02 marca 1999 | Gazeta | AW PJ

POLSKA -- ROSJA

UOP ma zastrzeżenia do rosyjskich przedsiębiorców

Biznesmeni niepożądani

Grupie rosyjskich biznesmenów działających w Polsce odmówiono przedłużenia wiz, zmuszając ich do natychmiastowego opuszczenia Polski -- poinformowała w poniedziałek agencja ITAR-TASS. Przyczyną odmowy przedłużenia pobytu w Polsce miał być fakt, iż ich działalność w naszym kraju "zagraża bezpieczeństwu narodowemu" Polski.

Agencja dała do zrozumienia, że jest to swego rodzaju zaplanowana "karna operacja".

Z informacji ITAR-TASS wynika, że odmowę przedłużenia pobytu w Polsce otrzymało piętnastu rosyjskich biznesmenów. Janusz Pałubicki, minister koordynator służb specjalnych, oraz Urząd Ochrony Państwa odmawiają komentarza. Nieoficjalnie natomiast dowiedzieliśmy się, że wymieniane przez rosyjską agencję przykłady odmowy przedłużania w iz piętnastu biznesmenom nie dotyczą zbiorowej akcji UOP, ale są pozbierane z różnych postępowań wizowych w ciągu ostatnich miesięcy. Odmowa przedłużenia wiz rosyjskim biznesmenom z uwagi na "bezpieczeństwo państwa" według informacji "Rzeczpospolitej" ma charakter incydentalny i dotyczy kilku osób.

Na liście osób wymienionych przez agencję ITAR-TASS znaleźli się m. in. przedstawiciele polsko-rosyjskiej firmy Leda zajmującej się montażem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1635

Spis treści
Zamów abonament