Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Walendziak odchodziz Kancelarii

02 marca 1999 | Gazeta | FG MD MJ

ZMIANY

Wiceprezes SKL ministrem dziedzictwa narodowego lub szefem MON?

Walendziak odchodziz Kancelarii

Wiesław Walendziak odejdzie ze stanowiskaszefa Kancelarii Premiera. -- W niedzielę premier podjął decyzję, że wybiera radykalny model zmian w Kancelarii, a w tej wersji kierować nią musi apolityczny sekretarz stanu --powiedział nam Walendziak, dodając, że Jerzy Buzek zaproponował mu dalszą współpracę na innym stanowisku.

Decyzję w sprawie odsunięcia Wiesława Walendziaka od Kancelarii Premiera Jerzy Buzek podjął przedwczoraj, podczas gdy pierwotnie planowano przeprowadzenie zmian w Kancelarii najwcześniej za miesiąc, wraz z rekonstrukcją całego gabinetu. Według poniedziałkowych porannych informacji Walendziak miał być pierwszym (i na razie jedynym) z ministrów zatrudnionych w Kancelarii Premiera, którzy stracą stanowiska. Jerzy Buzek w radiowych "Sygnałach dnia" zapowiedział ponad dwukrotne zmniejszenie liczby stanowisk ministrów i wiceministrów w Kancelarii, a także zredukowanie liczby innych jej pracowników. -- Zaczynam od swego najbliższego otoczenia, od Kancelarii, która obsługuje premiera, po to, żeby była ona zwartym ciałem, decydującym w sposób zasadniczy o funkcjonowaniu Rady Ministrów -- mówił premier. Dodał, że zmiany w Kancelarii są wstępem do rekonstrukcji rządu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1635

Spis treści
Zamów abonament