Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trochę o pulpie

04 grudnia 2004 | Plus Minus | ST
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Danka, idziesz! Danka, musisz!

Trochę o pulpie

Przeczytałem w prasie tekst listu wiceministra zdrowia Rafała Niżankowskiego, w którym to naszego rządu członek ustosunkował się... (przepraszam) m.in. do słów europejskiego komisarza ds. zdrowia Davida Byrne'a, że jednym z haseł Unii jest "zdrowie dla wszystkich". Niżankowski wyśmiał Byrne'a, kończąc stwierdzeniem, że "zdrowie dla wszystkich" to komunistyczny slogan.

Cytowane zakończenie stanowi najłagodniejszy fragment listu wymyślonego przez gładź cylindryczną kory centralnego układu nerwowego wiceministra. Znajomi lekarze wielu specjalności upewnili mnie, że takie przypadki często się zdarzają, szczególnie u osobników, których centralny układ nerwowy składa się półtora kilograma pulpy z obierek ziemniaczanych. Miałem z lekarzem ostatnio do czynienia jako pacjent, bo po lekturze listu Niżankowskiego znalazłem się w szpitalu. Sądzę, że nie ja jeden zresztą. Jestem natomiast więcej niż pewien, że wspomniana pulpa ma duże wzięcie w pierwszym rzędzie w rządzie. By nie być gołosłownym, dam drugi przykład innego ministra, który sam się do nas - do narodu znaczy - zgłosił. Krzysztof Opawski, minister infrastruktury, godny następca Marka Pola. Marek Pol, przypomnę, ma dwie szare komórki. Na podwórku. W jednej trzyma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3398

Spis treści
Zamów abonament