Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

04 grudnia 2004 | Ekonomia | DE

BUDOWNICTWO

Nowy akcjonariusz GTC

Brytyjska firma John Laing uzgodniła warunki zakupu prawie 30 proc. akcji spółki GTC posiadającej koncesję na budowę i eksploatację autostrady A1 z Gdańska do Torunia.Brytyjska spółka ma zainwestować w GTC 11,5 mln euro. Sprzedawcą akcji ma być Skanska, która po transakcji będzie mieć 30 proc. akcji. (dowjonesnews) A.BU.

CHEMIA

Henkel: czy w Polsce też będą zwolnienia?

Nie wiadomo jeszcze, czy i ilu pracowników polskich spółek niemieckiego koncernu Henkel straci pracę. - Badamy, w jakich krajach i ilu pracowników ma stracić pracę - powiedziała "Rz" Dorota Strosznajder, rzecznik prasowy Henkla w Polsce. W ubiegłym tygodniu Henkel poinformował, że zlikwiduje do 2006 r. na świecie 6 tys. miejsc pracy (6 proc. załogi), by zaoszczędzić po 125 mln euro rocznie począwszy od 2007 r.Większość zwolnień szefowie Henkla zaplanowali w Europie i USA.W polskich zakładach Henkla pracuje 1050 osób, połowa z nich to zatrudnieni przy produkcji. M.C....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3398

Spis treści
Zamów abonament