Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czekanie na korektę kursu

04 grudnia 2004 | Ekonomia | NG
źródło: Nieznane

Rynki finansowe

Amerykanie ciągną do Polski z powodu słabnącego dolara

Czekanie na korektę kursu

W ostatnim tygodniu kurs złotego i indeksy warszawskiej giełdy biły nowe rekordy. Drożały również obligacje. Według analityków, tak dobra koniunktura może utrzymać się przez kilka następnych tygodni.

Szybko rosnący kurs złotego zaczął najwyraźniej niepokoić polityków, bo w tym tygodniu wypowiadali się często na ten temat. Tak się jednak składa, że ich wypowiedzi były albo ze sobą sprzeczne, albo przynajmniej niespójne.

Podczas gdy premier alarmuje, że kurs złotego może być zabójczy dla eksportu, jego minister finansów twierdzi, że nie ma żadnych zagrożeń. Wiceprezes NBP przypomina, że Rada Polityki Pieniężnej i bank centralny dysponują instrumentami mogącymi osłabić złotego, a jego szef zachwala zalety polityki nieinterweniowania na rynku walutowym. W tej sytuacji inwestorzy najwyraźniej uznali, że ingerencji na rynku walutowym nie muszą się na razie obawiać, skoro decydenci nie mogą się dogadać nawet w sprawie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3398

Spis treści
Zamów abonament