Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Naznaczeni kłamstwem

04 grudnia 2004 | Plus Minus | BŚ
źródło: Nieznane

DZIENNIK Z POLSKI I EUROPY

Naznaczeni kłamstwem

Jeszcze niedawno pasażerowie lecący z Kopenhagi do Warszawy musieli iść daleko, aż na koniec lotniczego budynku. Umieszczono tam dodatkowy posterunek kontroli paszportowej "dla krajów poza Unią". Dopiero po podwójnym okazaniu dokumentów mogliśmy udać się do samolotu. Obecnie pasażerowie lecący z Kopenhagi nad Wisłę muszą iść daleko... i tak dalej, przechodzą bowiem dokładnie tę samą, dodatkową kontrolę, pomimo uroczystych zapewnień polityków, że wewnątrz Europy granice zostały zniesione. Policjanci wiedzą swoje i zapewne mają rację. Polska wciąż leży za daleko.

Za każdym razem, gdy odwiedzam Warszawę, znajomi mówią: "jest coraz gorzej". Gorzej z coraz bujniejszą korupcją wśród polityków, urzędników, lekarzy, ba, nawet naukowców, z rosnącym bezrobociem, z "samoobronną" walką polskiego ludu... Także tym razem jest w Polsce gorzej niż przedtem. Nowa komisja śledcza, nowe afery, wciąż wysokie bezrobocie, brak pieniędzy. A jednocześnie są nieco zawstydzeni, czy wypada im, spadkobiercom wzniosłych idei romantyków i wspaniałej "Solidarności", tak otwarcie odkrywać narodowe wady. Mówią, że w Polsce dorwała się do władzy grupa cyników, aferzystów i egoistów, ale niektóre wpływowe media nazwały to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3398

Spis treści
Zamów abonament