Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tajemnice Millera i Kulczyka

04 grudnia 2004 | Kraj | MM LZ

Były premier spotykał się ostatnio z najbogatszym Polakiem, by rozmawiać o komisji śledczej i aferze Orlenu

Tajemnice Millera i Kulczyka

Czy po upublicznieniu tajnych notatek o wiedeńskim spotkaniu Kulczyk - Ałganow w Kancelarii Premiera zebrał się sztab antykryzysowy, by przygotować plan obrony przed sejmową komisją śledczą? Taką hipotezę postawił w piątek Roman Giertych w związku z zaskakującymi zeznaniami Leszka Millera.

Miller wystąpił w piątek przed komisją śledczą na tajnym posiedzeniu, bo posłowie chcieli poznać jego wiedzę na temat wiedeńskiego spotkania Jana Kulczyka z Władimirem Ałganowem. Według notatki Agencji Wywiadu, Kulczyk miał się tam powoływać na swe wpływy u "pierwszego" (z kontekstu wynika, że chodzi o prezydenta Kwaśniewskiego). I właśnie kiedy pytano o tę sprawę, Miller nieoczekiwanie wyjawił, że całkiem niedawno spotkał się z Janem Kulczykiem.

Wyszło to podczas zadawania pytań przez Romana Giertycha. Poseł chciał wiedzieć, czy Miller i Kulczyk kiedykolwiek rozmawiali o sprawie "pierwszego". Miller przyznał, a wtedy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3398

Spis treści
Zamów abonament