Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zjeść księgę

22 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | MK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

PRZYJĘCIA KOMUNIJNE Zjeść księgę Na przygotowanie tortu dajmy cukiernikowi przynajmniej dwa dni - pięknie ozdobiony odbierzemy wówczas w dniu komunii. Jednak o rezerwacji sali na komunijne przyjęcie pomyślmy odpowiednio wcześnie - niektóre restauracje mają bardzo napięty kalendarz. Jako ozdobę tortu możemy zamówić figurkę dziecka w stroju komunijnym (c) MONIKA KUCIA Zakładka z marcepana, cukrowe winogrona i czekoladowy szlaczek - oto propozycja tortu-księgi w La Patisserie (c) MONIKA KUCIA

Stara księga powstaje z żółtawego marcepana, nowiusieńka i biała z masy cukrowej. Torty komunijne mogą mieć klasyczny, okrągły kształt. Mogą też być piętrowe albo uformowane w serce, kielich, Biblię albo książeczkę do nabożeństwa.

Torty na zamówienie

- Te w formie księgi kupimy w kawiarni La Patisserie w hotelu Marriott (Al. Jerozolimskie 65/79). Ozdabia się je kielichem z cukru, hostią, cukrowymi winogronami i znakiem krzyża. Dodatkowo dowolny tekst lub portret dziecka na podstawie fotografii maluje tam zawodowy malarz. Porcja tortu kosztuje 15-19 zł. Smaki mogą być dowolne - od musów z białej lub ciemnej czekolady po sernik i tiramisu.

- Cukiernik restauracji Flik (ul. Puławska 43) przygotowuje torty w cenie 44 zł za kilogram. Tort może być biały lub kolorowy, a dekoracje dowolne -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3515

Spis treści
Zamów abonament