Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy jadą na zagraniczne targi

22 kwietnia 2005 | Dobra firma | AS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

WARUNKIEM OTRZYMANIA FINANSOWEGO WSPARCIA JEST DOBRA ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW Firmy jadą na zagraniczne targi Prezentacja oferty na targach w Moskwie czy Berlinie może zapewnić firmie zamówienia eksportowe. Wprawdzie udział w takich zagranicznych imprezach sporo kosztuje, ale Ministerstwo Gospodarki i Pracy zwraca część wydatków. Trzeba jednak dobrze wypełnić wniosek, a z tym przedsiębiorcy mają problemy

Firmy, które biorą udział w targach zagranicznych, od lat korzystają z finansowego wsparcia udzielanego przez resort gospodarki. Jednak po wejściu Polski do Unii Europejskiej zmieniły się zasady przyznawania dotacji. Przedsiębiorcy narzekają, że teraz, aby otrzymać pieniądze, muszą wypełnić bardzo skomplikowane formularze.

W Ministerstwie Gospodarki i Pracy przyznają, że dobre przygotowanie dokumentów nie jest łatwe. Świadczą o tym choćby takie dane: do końca marca przedsiębiorcy złożyli prawie 2400 wniosków o dofinansowanie, w tym mniej niż 1/3 była poprawnie wypełniona. W resorcie tłumaczą, że obowiązujące przepisy wynikają z dyrektyw unijnych.

Potrzebne są poprawki

- Zgadzam się, że większość zasad to wymagania UE - mówi Jerzy Karaim, prezes Polexpo, firmy organizującej wyjazdy przedsiębiorstw na targi. Ale na przykład termin, w jakim trzeba złożyć wniosek (14 tygodni przed rozpoczęciem imprezy), to już decyzja resortu. Firmy nie zawsze mogą zaplanować wyjazd z tak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3515

Spis treści
Zamów abonament