Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internet patrzy na ciebie

22 kwietnia 2005 | Nauka i Technika | ŁK
źródło: Nieznane

TECHNIKA Internet patrzy na ciebie Nie ruszając się z krzesła, możemy odbyć przechadzkę ulicami Nowego Jorku lub San Francisco Fotografie obejmują cały świat, choć nie wszystkie zakątki Ziemi są odwzorowane równie dokładnie

Użytkownicy Internetu mogą już oglądać Ziemię za pośrednictwem bardzo dokładnych zdjęć satelitarnych. Wielką bibliotekę fotografii satelitarnych dołączył do swojej wyszukiwarki Google.

Widać poszczególne ulice miast, budynki, samochody. Fotografie obejmują cały świat, choć nie wszystkie zakątki Ziemi są odwzorowane równie dokładnie. Z największą precyzją przedstawione są Stany Zjednoczone - mieszkańcy amerykańskich aglomeracji mogą podziwiać na zdjęciach swoje domy i zaparkowane przed nimi auta.

Rekonesans przed wakacjami

Jak twierdzą przedstawiciele firmy Google, nowa, oferowana przez nich usługa nie jest przeznaczona dla podglądaczy. Zdjęcia są zbyt niedokładne - widać wprawdzie samochody, ale marki wozu ani tym bardziej jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3515

Spis treści
Zamów abonament