Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korzyści mniejsze od spodziewanych

22 kwietnia 2005 | Prawo | IL

PRAWO BANKOWE Klientka banku oczekiwała 58 milionów odsetek od depozytu, otrzymała tylko 1 milion Korzyści mniejsze od spodziewanych Żądanie nieuzasadnionych ekonomicznie korzyści naruszałoby zasady słuszności - uznał sąd.

Różnica wynika z odmiennej interpretacji regulaminu będącego częścią umowy. Anna B. złożyła w czerwcu 1992 r. w Banku Gospodarki Żywnościowej 150 tys. zł (po denominacji). Po 10 latach zażądała odsetek przekraczających 58 mln zł. Sąd Najwyższy zgodził się z sądem drugiej instancji, według którego Annie B. należą się odsetki w wysokości w sumie ponad 1 mln zł.

Stopa zmienna czy 69 procent Na lokatę 150 tys. zł składało się kilka depozytów. Bank wydał na nie Annie B. certyfikaty na okaziciela. Depozyty były złożone na 60 miesięcy. Odsetki zostały początkowo ustalone w wysokości 69...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3515

Spis treści
Zamów abonament