Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wreszcie korzyści dla podatników

22 kwietnia 2005 | Prawo | AG
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

VAT Nowelizacja ustawy czeka już tylko na podpis prezydenta Wreszcie korzyści dla podatników Nowelizacja ustawy o VAT wprowadza ulgę na złe długi, wyższe odliczenia przy zakupie aut, zwalnia z podatku część zleceń (c) ANDRZEJ JACYSZYN

Sejm uchwalił senackie poprawki do nowelizacji ustawy o VAT. Nie zaakceptował, budzącego najwięcej emocji, objęcia 22-proc. VAT usług ściągania długów oraz faktoringu, w tym obrotu wierzytelnościami, także przez banki.

Stawką podstawową opodatkowane zostały natomiast usługi związane z produkcją filmów i nagrań wideo, mimo że Senat proponował przyznanie im przywileju w postaci stawki 7- proc. Posłowie zgodzili się również na to, aby do umów leasingu samochodów zawartych przed 1 czerwca 2005 r. zastosowanie miały przepisy sprzed nowelizacji. Daje to możliwość odliczenia całego VAT zawartego w ratach za ich wynajem.

Data 1 czerwca to, zaakceptowany przez Sejm, termin wejścia w życie nowych przepisów. Generalnie są one w wielu punktach korzystniejsze dla polskich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3515

Spis treści
Zamów abonament