Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec destrukcji wiary

22 kwietnia 2005 | Świat | EK
źródło: Nieznane

ROZMOWA George Weigel: Możemy być pewni, że i podczas tego pontyfikatu Duch Święty czymś nas zaskoczy Koniec destrukcji wiary George Weigel jest biografem Jana Pawła II (c) ANDRZEJ WIKTOR Rz: Czy zaskoczył pana wybór kardynała Ratzingera na papieża?

George Weigel: Nie, nie zaskoczył. Kardynał Ratzinger był dobrze znanym i darzonym dużym szacunkiem członkiem Kolegium Kardynalskiego. To właśnie przyspieszyło wybór. Kardynałowie szybko doszli do wniosku, że jest on błyskotliwy, święty, pokorny. I że jest liderem.

W jakim stopniu pontyfikat Benedykta XVI będzie kontynuacją pontyfikatu Jana Pawła II?

To będzie pontyfikat dynamicznej kontynuacji. Każdy papież służy tradycji i jest nauczycielem tradycji Kościoła. Jest to tak samo prawdą w przypadku Benedykta XVI, jak było w przypadku Jana Pawła II, chociaż obaj mogli mieć różne style działania. Najważniejszym zadaniem każdego papieża jest na nowo przekazywać i utwierdzać katolicką wiarę.

Niektórzy w samym Kościele obawiają się jednak tego pontyfikatu.

Obawiają się, bo wiedzą, że skończyła się destrukcja katolicyzmu. Niektórzy dobrze to zrozumieli i dlatego się obawiają. Inni czują przed Benedyktem XVI lęk, bo go jeszcze nie poznali. To jest pokorny, nieśmiały, łagodny i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3515

Spis treści
Zamów abonament