Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niemcy podbijają ceny

22 kwietnia 2005 | Ekonomia | JB
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

GOSPODARKA Niemcy podbijają ceny Ceny towarów i usług w miejscowościach wzdłuż zachodniej granicy, gdzie na zakupy przyjeżdża dużo Niemców, są czasem nawet kilkakrotnie wyższe niż w innych rejonach kraju. Średnio różnica wynosi 20 procent

To poważny problem dla Polaków z regionów przygranicznych i mieszkańców kurortów nad Bałtykiem, które masowo odwiedzają sąsiedzi zza Odry. Ich zarobki i dochody nie są większe niż w reszcie kraju, za to koszty utrzymania znacząco wyższe. Niektórzy po prostu rezygnują z zakupów i usług w swoim miejscu zamieszkania.

- Nigdy nie korzystam z usług fryzjera w Słubicach. Strzygę się w Świdnicy przy okazji odwiedzin rodziny - przyznaje Irmina Balcerek z słubickiego Urzędu Miasta.

W Świdnicy za obcięcie włosów panowie i panie płacą tyle samo: 10 złotych. Choć w Słubicach salonów jest przeszło 50, nastawiają się głównie na niemieckich klientów. Dlatego dla panów stawka wynosi 25 zł, dla pań 30 zł.

Nie na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3515

Spis treści
Zamów abonament