Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miasto krewkich marynarzy

22 kwietnia 2005 | Moje Podróże | EP
źródło: Nieznane

KARLSKRONA "Raj znajduje się na każdej z trzydziestu wysp wokół Karlskrony" - zachęcają foldery Miasto krewkich marynarzy W kraju wikingów wraz z wiosną wszystko się zmienia. Statki kursują między wyspami Karlskrony. W ruch idą rowery i wędki. A w pubach leje się piwo Ronneby - to najstarsza część miasta (c) MAREK LOOS / PCIT TRAMP

Prom z Gdyni wypływa o dziewiątej wieczorem. Nieraz trochę kołysze przy wysokiej fali, ale da się wytrzymać. Rejs do Karlskrony trwa10 godzin, trudno się w tym czasie nudzić. Prom przypomina pływające miasteczko, które trzeba zwiedzić. Na kilku pokładach sklepy, restauracje, bary, dyskoteka, kabiny dla pasażerów. Rano, po krótkiej drzemce, jesteśmy w Szwecji.

Zatopiony wrak w oknie

"Nie musisz jechać dookoła świata, by znaleźć dziewiczą zatokę. Raj znajduje się na każdej z trzydziestu wysp wokół Karlskrony" - zachęcają foldery. Amatorom ciszy proponuje się tydzień w chatach rybackich nad brzegiem morza, miłośnikom zwierząt - obserwowanie fok na wyspach, niezmordowanym globtroterom - wycieczki śladami wikingów.

Miejscowe tereny wędkarskie uchodzą za jedne z najlepszych w świecie. Wędkarze z Polski upodobali sobie zwłaszcza Dragso Camping i, jak twierdzą Szwedzi, żadnej rybie nie przepuszczą. Jednak większość turystów, którzy przyjeżdżają tu na kilkudniowe wycieczki, niezmiennie oblega Muzeum Marynarki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3515

Spis treści
Zamów abonament