Drogo nie zawsze znaczy prestiżowo
Co decyduje o tym, że miejsce pod budowę domów i mieszkań jest uznawane za atrakcyjne? Jakie niedogodności danej lokalizacji najbardziej doskwierają mieszkańcom? I czy klienci mogą już dziś przebierać w projektach?
Rozmowa z Anną Papież - dyrektorem zarządzającym ogólnopolskiej agencji nieruchomości NextHome
Rz: Co to znaczy, że osiedle jest dobrze zlokalizowane – czy wystarczy, żeby mieszkania powstawały w śródmieściu?
Anna Papież: Dobra lokalizacja osiedla mieszkaniowego nie oznacza tylko położenia blisko centrum miasta. Bardzo ważnym czynnikiem jest również to, aby w miarę płynnie poruszać się między punktami związanymi na co dzień z naszym życiem. Rozumiem przez to miejsca, w których znajduje się nasza praca, szkoła czy przedszkole, gdzie uczęszczają nasze dzieci. Wiele dużych osiedli, które są dzisiaj budowane na terenie kraju, nie jest przygotowanych do przyjęcia tak dużej liczby rezydentów. Brakuje sklepów, szkół, przedszkoli, a co ważniejsze – chyba ten problem dotyka największej liczby osób – dróg.
Czyli?
Wjazdy i wyjazdy z osiedli nie są przystosowane do sprawnego poruszania się tak dużej liczby mieszkańców. Pojawia się również problem z komunikacja...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta