Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Człowiek małpie wilkiem

06 sierpnia 2008 | Nauka | Izabela Redlińska
Górskie goryle często padają ofiarą kłusowników. Na zdjęciu zwierzęta nielegalnie upolowane w ubiegłym roku na terenie Parku  Narodowego Wirunga w Demokratycznej Republice Konga (REUTERS/Altor Musema/International Gorilla Conservation Programme)
źródło: REUTERS
Górskie goryle często padają ofiarą kłusowników. Na zdjęciu zwierzęta nielegalnie upolowane w ubiegłym roku na terenie Parku Narodowego Wirunga w Demokratycznej Republice Konga (REUTERS/Altor Musema/International Gorilla Conservation Programme)
W niebezpieczeństwie znajduje się aż 90 proc. gatunków naczelnych żyjących w Kambodży. Drugie miejsce w tej statystyce zajmuje Wietnam (86 proc.), trzecie Indonezja (84 proc.).
źródło: Rzeczpospolita
W niebezpieczeństwie znajduje się aż 90 proc. gatunków naczelnych żyjących w Kambodży. Drugie miejsce w tej statystyce zajmuje Wietnam (86 proc.), trzecie Indonezja (84 proc.).

Połowie gatunków naczelnych grozi zagłada – alarmują eksperci międzynarodowej organizacji ekologicznej

Zagrożenie wymarciem dotyczy zarówno niewielkich małpiatek lemurów, jak i masywnych goryli górskich. W sumie połowa z 634 gatunków małp może po prostu przestać istnieć. Taka przerażająca wizja przyszłości wyłania się z raportu Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) sporządzonego według kryteriów Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych. Jego wyniki zostały zaprezentowane podczas odbywającego się w Edynburgu kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Prymatologicznego.

Bo są zbyt hałaśliwe

Najgorzej sytuacja wygląda w Azji. Aż 70 proc. gatunków naczelnych zamieszkujących ten kontynent grozi zagłada. Przyczyną jest utrata środowiska życia zwierząt, do której dochodzi w wyniku pożarów i karczowania tropikalnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8084

Spis treści
Zamów abonament