Liga Mistrzów skompletowana

28 sierpnia 2008 | Sport | Waldemar Mazur
Nicklas Bendtner (Arsenal, z lewej) i Douglas. Drużyna z Londynu wygrała z Twente Enschede 4:0
źródło: AP

Po wczorajszych rewanżowych meczach III rundy kwalifikacji znamy wszystkich uczestników Ligi Mistrzów 2008/2009. Losowanie grup dzisiaj w Monte Carlo

Najdłużej o miejsce w elicie europejskiego klubowego futbolu grał słynny Liverpool. Miał za przeciwnika Standard Liege, z którym w pierwszym meczu zremisował na wyjeździe 0:0. Rewanż na Anfield Road trwał aż 120 minut, ponieważ naszpikowana gwiazdami drużyna gospodarzy nie potrafiła w ciągu 90 minut strzelić mistrzom Belgii choćby jednego gola i potrzebna była dogrywka.

W niej Liverpool także nie mógł przełamać Standardu i kiedy zanosiło się już na serię rzutów karnych z kłopotów wybawił The Reds holenderski napastnik Dirk Kuyt. Zwycięskiego gola na wagę awansu do Ligi Mistrzów zdobył on zaledwie...