Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

E-wypowiedzenie nie zawsze ważne

10 stycznia 2009 | Prawo | Agnieszka Fedor TZ

Charakter mojej pracy sprawia, że dużą jej część wykonuję drogą elektroniczną. Za pośrednictwem komputera kontaktuję się z przełożonym. Ostatnio otrzymałem e-mail, w którym znajdowało się wypowiedzenie umowy o pracę. Czy jest skuteczne i ważne? - pyta czytelnik.

Pracodawcy dosyć często wysyłają wypowiedzenia umów o pracę za pomocą e-maila. Co do zasady, takie wypowiedzenie wywołuje skutki prawne, ale stanowi naruszenie przepisów kodeksu pracy - radzi Agnieszka Fedor, adwokat, doradca w kancelarii WKB Wierciński, Baehr.

Wypowiedzenie wysłane na skrzynkę e-mailową pracownika wywołuje skutek określony w oświadczeniu pracodawcy zawartym w e- mailu (prowadzi do rozwiązania umowy o pracę po upływie okresu wskazanego w wypowiedzeniu). Zgodnie z ogólną zasadą oświadczenie woli, które składane jest innej osobie, uważa się za złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8213

Spis treści
Zamów abonament