Na długie wakacje w sanatorium potrzebna zgoda szefa
To pracodawca rozstrzyga o tym, czy przystanie na propozycję pracownika o połączeniu zaległego urlopu z tegorocznym, bo ten planuje go spędzić na leczeniu uzdrowiskowym
Pracodawcy pytają, czy wolno im zgodzić się na przesunięcie zaległego urlopu, wtedy gdy pracownik nie daje się wysłać na wypoczynek do końca marca kolejnego roku kalendarzowego lub ma plany związane z nadwyżką laby pochodzącą z poprzednich lat. Przykładowo chciałby zużyć go na pobyt w sanatorium.
Taki problem ma czytelnik, którego pracownica ma jeszcze 14 dni wypoczynku z ubiegłego roku. Chciałaby go wykorzystać w pierwszej połowie tego roku na leczenie uzdrowiskowe. Nie zna dokładnego terminu pobytu w sanatorium, bo na realizację skierowania czeka już ponad rok (wniosek składała w lutym 2008 r.). Niewykluczone, że wyjedzie dopiero w kwietniu lub w maju. Pracodawca pyta, czy w takiej sytuacji może zaakceptować wykorzystanie zaległego urlopu po pierwszym kwartale, choć według kodeksu zatrudniony powinien go wybrać do końca marca.
Decyzja...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta