Po transferze załogę czeka rok stabilizacji
Przejmując zakład, przynajmniej przez rok zachowujesz dotychczasowe warunki pracy i płacy. Potem możesz je zmienić, ale ściśle przestrzegając procedury i uzgodnień z przedstawicielami pracowników
Nawet przy przejściu zakładu na nowego pracodawcę sytuacja jego personelu nie powinna się zmienić. Przepisy kodeksu pracy dotyczące transferu mają stabilizować warunki zatrudnienia podwładnych przy zmianie pracodawcy.
Zgodnie z art. 231 § 1 k.p. w razie przejścia zakładu lub jego części na innego pracodawcę staje się on z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach pracy. Gwarantując pracownikowi kontynuację zatrudnienia, kodeks nie wyklucza jednak późniejszej zmiany warunków zatrudnienia.
Porozumienie zawsze na czasie
Sąd Najwyższy dopuścił jednak możliwość modyfikacji dotychczasowego stosunku pracy przez nowego pracodawcę i przejętego pracownika w porozumieniu stron. Przyjął m.in. w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta