Nieduże i daleko od centrum
Polacy jeszcze chętniej niż przed rokiem wybierają lokale położone na obrzeżach miast – daleko od zgiełku ulic i smogu. Za nimi podążają deweloperzy. Co ciekawe, na opuszczenie dużych skupisk ludzkich coraz częściej decydują się najemcy
O stopniu rozwoju rynku nieruchomości w pierwszej kolejności decyduje dostępność gruntów pod budownictwo. Zbyt mała ich ilość ogranicza inwestycje budowlane i przy dość dużym popycie znacznie winduje ich cenę, a to odbija się na koszcie całej inwestycji. Można się było o tym przekonać w ubiegłych latach.
– To skłania do przemyśleń, czy nie warto przenieść się na przedmieścia i za tę samą cenę mieć większe mieszkanie lub domek w zabudowie szeregowej. To właśnie cena jest głównym czynnikiem skłaniającym potencjalnych nabywców do zastanowienia się nad opcją zamieszkania z dala od centrum miasta – ocenia Małgorzata Kędzierska-Urbaniak, analityk rynku nieruchomości Wynajem.pl.
Końcówka wakacji nie przyniosła znaczących zmian w cenach mieszkań oferowanych na rynku wtórnym. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez serwis Oferty.net na podstawie ponad 20 tys. ofert...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta