Rakiety wystrzelimy w 2011 roku
Z prezesem Banku BPH Józefem Wancerem o kondycji tej instytucji i zarobkach bankowców rozmawia Eliza Więcław
RZ: Czekacie na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie z GE Money Bankiem. Amerykański koncern GE jest głównym inwestorem w Banku BPH. Kiedy nadzór może wydać tę zgodę?
Spodziewamy się jej najpóźniej na początku grudnia. Kiedy nadzór zgodzi się na połączenie, potrzebna będzie jeszcze rejestracja w sądzie. Naszą aspiracją jest zakończenie procesu fuzji prawnej w tym roku.
To przede wszystkim fuzja z GE Money Bankiem sprawi, że 2009 rok bank zakończy na plusie?
Łącząc wyniki finansowe w obu bankach, definitywnie będziemy na plusie, tak jak założyliśmy w naszej strategii.
Obecnie jednym z najpoważniejszych problemów w bankach są niespłacane na czas kredyty. W ostatnich dwóch kwartałach rezerwy na takie kredyty obniżały wynik BPH. Jak bardzo zwiększą się rezerwy na kredyty nieregularne?
O szczegółach nie mogę rozmawiać, ponieważ wyniki za III kwartał ogłosimy publicznie 6 listopada. Mogę tylko powiedzieć, że sytuacja się poprawia. Jesteśmy poniżej średniej w sektorze bankowym.
Nie boi się pan, że po połączeniu z GE Money Bankiem, który specjalizuje się w udzielaniu kredytów konsumenckich, w tym pożyczek gotówkowych najbardziej zagrożonych nieregularnością w spłatach,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta