Kryzys nie straszny inżynierom budowlanym
Coraz więcej osób chce studiować budownictwo. Nic dziwnego – absolwenci nie mają większych problemów ze znalezieniem pracy
Studia o specjalności budownictwo prowadzone są na politechnikach, uniwersytetach technicznych i w wyższych szkołach zawodowych. – Kierunek ten cieszy się u nas ogromnym zainteresowaniem, które w ostatnich latach wyraźnie rośnie. W tym, to właśnie na budownictwo zgłosiło się najwięcej chętnych. Przyjęliśmy o 10 proc. więcej osób niż w roku ubiegłym – opowiada Lesław Peters, rzecznik prasowy Politechniki Krakowskiej. Dodaje, że z obserwacji uczelni wynika, że coraz więcej pań chce u nich studiować, również na budownictwie. Absolwenci tego kierunku nie mają kłopotów ze znalezieniem pracy. – Prowadzone na uczelni badania losów absolwentów wykazują, że wielu jest rozchwytywanych przez pracodawców. Na rynku pracy radzą sobie na ogół bardzo dobrze, o czym świadczyć może fakt, że w latach ubiegłych ponad 10 proc. naszych absolwentów (w skali całej uczelni) tuż po studiach otrzymywało stanowiska kierownicze – tłumaczy rzecznik uczelni.
Jak zauważa prof. Jerzy Sękowski, dziekan Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej zainteresowanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta