Hazardowa gra w Chińczyka
Azjatyckie Las Vegas, dawna portugalska kolonia, obchodziło wczoraj 10. rocznicę chińskich rządów
Gospodarka Makau kwitnie, ale rozwój ma swoją cenę. W niedzielę odbyły się nie tylko oficjalne uroczystości z udziałem chińskiego przywódcy Hu Jintao, ale i protesty setek mieszkańców domagających się przejrzystości władzy i swobód demokratycznych.
Zadowolenie z przejścia pod chińskie rządy wyraża dzisiaj blisko 96 proc. mieszkańców Makau – wynika z sondażu przeprowadzonego przez tamtejszy uniwersytet. Dr Guang Zhensun z Uniwersytetu Makau tłumaczy nam te wyniki dynamicznym rozwojem gospodarki regionu, dzięki któremu poprawia się poziom życia jego 550 tys. mieszkańców.
Ten leżący na południowym wybrzeżu Chin skrawek lądu, który ma status specjalnej strefy administracyjnej ChRL, jest dziś jednym z najbogatszych miejsc w Azji. Oprócz turystyki głównym kołem zamachowym rozwoju jest hazard. W ciągu ostatniego roku przychody z niego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta