Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Naprawiając auta, taksówkarz nie musi wystawiać paragonu

04 stycznia 2010 | Dobra firma | Konrad Piłat

Od 31 grudnia 2007 r. prowadzę działalność gospodarczą w zakresie usług przewozowych taksówką i w związku z tym posiadam kasę fiskalną. Zamierzam rozszerzyć działalność o usługi w zakresie naprawy samochodów. Nie będę prowadził żadnej sprzedaży części, a przychody z obu działalności nie przekroczą 40 tys. zł. Czy w takiej sytuacji mam obowiązek ewidencjonować usługi naprawy w kasie?

Nie. Z § 4 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia wynika, że zwolnień z obowiązku ewidencjonowania nie stosuje się bez względu na wysokość osiąganych obrotów przy świadczeniu usług przewozu osób i ładunków taksówkami.

Ust. 1 pkt 4 tego przepisu mówi, że zwolnień nie stosuje się przy dostawie: silników spalinowych tłokowych, wewnętrznego spalania, typu stosowanego w pojazdach mechanicznych (PKWiU 34.10.1), nadwozi do pojazdów mechanicznych, przyczep i naczep (PKWiU 34.2), części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych i ich silników (PKWiU 34.3).

Przepisy nie nakazują natomiast dokumentować paragonami napraw samochodów.

W wypadku wykonywania czynności w tym zakresie wnioskodawca może więc skorzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej do momentu, gdy jego sprzedaż dla odbiorców detalicznych nie przekroczy 40 tys. zł.

Potwierdza to interpretacja Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 12 listopada 2009 r. (ITPP1/443-798/ 09/AJ).

Brak okładki

Wydanie: 8513

Spis treści
Zamów abonament