Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przeniesienie podwładnego na inne stanowisko nie może dyskryminować

14 stycznia 2010 | Gazeta prawa i podatków | Aleksandra Grabowska

Szef nie musi stosować wypowiedzenia zmieniającego, jeśli w uzasadnionych przypadkach powierza pracownikowi czasowo inne zadania. Jednak nie może wtedy płacić mu mniej niż normalnie, a praca ma odpowiadać kwalifikacjom pracownika

Zmiana stanowiska często budzi wiele emocji. Zwłaszcza wtedy, gdy w ocenie pracownika jest dla niego degradacją. O taki przypadek pyta nasz czytelnik.

W jego firmie osoba zatrudniona na stanowisku asystentki recepcjonistki została przeniesiona do innej pracy na trzy miesiące na podstawie art. 42 § 4 k.p. Z pierwszym dniem, kiedy powinna wykonywać inną pracę, zachorowała na prawie cztery miesiące.

Czytelnik nie wie, czy możliwe byłoby w tym samym roku kalendarzowym powierzenie jej ponownie innej pracy, która dodaje takie obowiązki jak sprzątanie biura.

Pracownica powiedziała mu, że uważa, że to jej przynależność związkowa wpłynęła na decyzję o zmianie stanowiska na gorsze. Czy takie powierzenie to dyskryminacja? Czy kobieta ma podstawy do uzyskania odszkodowania?

Wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8522

Spis treści
Zamów abonament