Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obrazy, które zachwycają

19 lutego 2010 | Nauka | Krzysztof Urbański
Plastik pod Mikroskopem „Włoski” z żywicy epoksydowej  podtrzymują kulkę z polistyrenu średnicy 2 mikrometrów.  Autorami zdjęcia są badacze z Harvard University: Sung Hoon Kang,  Boaz Pokroy i Joanna  Aizenberg. Pierwsza nagroda w  kategorii fotografia.
źródło: Rzeczpospolita
Plastik pod Mikroskopem „Włoski” z żywicy epoksydowej podtrzymują kulkę z polistyrenu średnicy 2 mikrometrów. Autorami zdjęcia są badacze z Harvard University: Sung Hoon Kang, Boaz Pokroy i Joanna Aizenberg. Pierwsza nagroda w kategorii fotografia.
Przyroda Inspiruje Tak Mario de Stefano z Drugiego Uniwersytetu w Neapolu wyobraża sobie panele słoneczne przyszłości inspirowane kształtem mikroskopijnych sinic, którymi badacz zajmuje się  w swojej pracy naukowej. Wyróżnienie w kategorii ilustracja.
źródło: Rzeczpospolita
Przyroda Inspiruje Tak Mario de Stefano z Drugiego Uniwersytetu w Neapolu wyobraża sobie panele słoneczne przyszłości inspirowane kształtem mikroskopijnych sinic, którymi badacz zajmuje się w swojej pracy naukowej. Wyróżnienie w kategorii ilustracja.
Walka o Życie Grudka pustynnej soli po dodaniu kropelki wody ożyła. Michael P. Zach z Uniwersytetu Wisconsin sfotografował bakterie, kiedy woda odparowała. Wyróżnienie w kategorii fotografia.
źródło: Rzeczpospolita
Walka o Życie Grudka pustynnej soli po dodaniu kropelki wody ożyła. Michael P. Zach z Uniwersytetu Wisconsin sfotografował bakterie, kiedy woda odparowała. Wyróżnienie w kategorii fotografia.

Konkurs na najlepszą ilustrację naukową został rozstrzygnięty

Nawet najbardziej skomplikowana informacja naukowa może być znakomicie uzupełniona przez ilustrację. Od ośmiu lat najlepsze pomysły są nagradzane w konkursie „Science and Engineering Visualization Challenge”, sponsorowanym wspólnie przez magazyn „Science” i National Science Foundation. Jury...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8553

Spis treści
Zamów abonament