Doradca prawny pozwał sąd do sądu
Chciał reprezentować klientkę w sprawie rozwodowej. Spór dotyczy interpretacji art. 87 k.p.c. Przepisy o pełnomocnictwie procesowym do zmiany?
Filip Powroźnik, doradca prawny z Tarczyna, domaga się od państwa odszkodowania za niedopuszczenie go przez sędzię Sądu Okręgowego w Warszawie do reprezentowania klientki w sprawie rozwodowej. Za szkodę wyrządzoną mu przez, jego zdaniem, niezgodne z prawem działanie przy wykonywaniu władzy publicznej (art. 417 k.c.) prawnik żąda 100 zł. Na tyle wycenił swoje „ogromne i niepohamowane cierpienie psychiczne” wynikłe ze sposobu potraktowania go przez sąd.
Musi być stałe zlecenie
W styczniu 2010 r. na rozprawie rozwodowej swojej klientki oświadczył, że reprezentuje ją zgodnie z art. 87 § 1 k.p.c., który przewiduje, że pełnomocnikiem strony w sprawie cywilnej może być m.in. osoba sprawująca zarząd jej majątkiem lub interesami oraz pozostająca z nią w stałym stosunku zlecenia, jeżeli przedmiot sprawy wchodzi w zakres tego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta