Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak rozliczać szofera, który ma wiele wyjazdów jednego dnia

04 sierpnia 2010 | Dobra firma | Łukasz Prasołek

Nie wiadomo, w ilu podróżach służbowych jest kierowca, który w ciągu jednej doby kilkakrotnie pokonuje krótkie trasy. Od rozwiązania tej zagadki zależy tymczasem, czy otrzyma diety

Wszystko przez nową definicję podróży służbowej kierowcy, która została wprowadzona w art. 2 pkt 7 ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (DzU nr 92, poz. 879 ze zm.).

Wątpliwości dotyczą głównie przypadków, gdy kierowca kilka razy w ciągu doby wyjeżdża i wraca do miejscowości, w której mieści się siedziba pracodawcy. W takim wypadku pojawia się pytanie, czy kierowca jest w kilku, czy w jednej podróży służbowej?

Skąd się wzięła taka wątpliwość

Od 3 kwietnia 2010 r. podróżą służbową kierowcy jest bowiem każdy przewóz drogowy wykonywany poza miejscowością, w której mieści się siedziba firmy transportowej lub inne miejsce prowadzenia przez nią działalności.

Problemu z rozumieniem tego pojęcia przy przewozach międzynarodowych nie ma, gdy podróż rozpocznie się od przekroczenia granicy administracyjnej miasta, w którym siedzibę ma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8691

Spis treści
Zamów abonament