Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Atrakcje wciąż na papierze

04 sierpnia 2010 | Ekonomia | Artur Osiecki
Atrakcje szykowane na mistrzostwa mają skłonić piłkarskich kibiców do powrotu do Polsku z rodzinami. Po odpadnięciu projektu z Nałęczowa atrakcji ma być 21.
źródło: Rzeczpospolita
Atrakcje szykowane na mistrzostwa mają skłonić piłkarskich kibiców do powrotu do Polsku z rodzinami. Po odpadnięciu projektu z Nałęczowa atrakcji ma być 21.

Samorządy nie spieszą się z realizacją projektów turystycznych, którymi mamy się pochwalić podczas mistrzostw Euro 2012. Z ponad 0,5 mld zł unijnych dotacji umowy zawarto dotąd na niecałe 37 mln zł

Z unijnego programu „Innowacyjna gospodarka” są współfinansowane projekty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym, mające przyczynić się do wzrostu atrakcyjności Polski, zwłaszcza podczas piłkarskich mistrzostw Euro 2012. Łączny budżet 22 inwestycji to 1,22 mld zł. Inwestorami są przede wszystkim samorządy.

Wśród inwestycji, które nie musiały walczyć o dotacje w konkursach, znajdują się m.in. program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku (tramwaje wodne mają dowozić turystów do zabytków), Warszawski Węzeł Rowerowo-Wodny „Pedałuj i płyń”, Hala Stulecia we Wrocławiu – Centrum Innowacyjności w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8691

Spis treści
Zamów abonament