Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kredyt w promocji może stać się pułapką

04 sierpnia 2010 | Ekonomia | Monika Krześniak Łukasz Wilkowicz
Banki złagodziły warunki pożyczania na zakup nieruchomości. Marże wliczane w oprocentowanie w ostatnich kwartałach znacznie spadły, zwłaszcza dla kredytów w złotych i euro.
źródło: Rzeczpospolita
Banki złagodziły warunki pożyczania na zakup nieruchomości. Marże wliczane w oprocentowanie w ostatnich kwartałach znacznie spadły, zwłaszcza dla kredytów w złotych i euro.

Banki obniżają marże dla kredytów hipotecznych. Preferencyjne stawki tylko dla osób korzystających z innych produktów. Koszty w standardowej ofercie są nawet dwukrotnie wyższe

Blisko 70 proc. banków zdecydowało się na obniżenie marż kredytowych w drugim kwartale tego roku – wynika z raportu NBP na temat sytuacji na rynku kredytowym. Często są to oferty promocyjne i uwaga – w niektórych przypadkach atrakcyjne warunki mogą okazać się „haczykiem”, który w przyszłości będzie słono kosztować.

– Jeśli zamierzamy skorzystać z promocji w Allianz Banku, Multibanku lub mBanku, powinniśmy mieć się na baczności. By uzyskać niższe oprocentowanie, banki wymagają od klienta spełnienia wielu wymogów, jeśli nie dotrzymamy choć jednego z nich, promocyjne warunki tracimy bezpowrotnie i w ten sposób najtańszy kredyt staje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8691

Spis treści
Zamów abonament