Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak szkolić na nowych zasadach

04 sierpnia 2010 | Dobra firma | Marta Gadomska

W 2009 r. podpisałam z pracodawcą umowę o dofinansowanie kosztów szkoły. Zaznaczam jednak, że naukę rozpoczęłam bez skierowania pracodawcy. Czy nowe przepisy gwarantują mi 21 dni płatnego urlopu na przygotowanie się do pracy dyplomowej?

Odpowiada Monika Frączek główna specjalistka z Departamentu Prawnego Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej

Nie. ponieważ przepisy przejściowe do ustawy nowelizującej kodeks pracy (tj. art. 3 ustawy z 20 maja 2010 r. o zmianie ustawy Kodeks pracy i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, DzU nr 105, poz. 655) zastrzegają, że nowych regulacji o podnoszeniu kwalifikacji pracowników nie stosuje się do osób, które rozpoczęły podnoszenie kwalifikacji zawodowych przed 16 lipca 2010 r. (data wejścia w życie nowych regulacji). Ci pracownicy kontynuują podnoszenie kwalifikacji zawodowych na starych zasadach. 

- Czy nowe przepisy kodeksu pracy o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych dotyczą doktorantów i osób odbywających np. aplikację radcowską lub adwokacką?

Udział w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8691

Spis treści
Zamów abonament