Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zwrot samochodu służbowego lub dyscyplinarka

04 sierpnia 2010 | Dobra firma | Tomasz Poznański

Wprawdzie podwładny nie musi świadczyć pracy w czasie wypowiedzenia, jednak nie przestaje być zatrudniony. Zatem powinien wykonywać polecenia wydawane przez szefa. Jeśli odmówi, straci etat z dnia na dzień

- Pracodawca rozwiązał umowę o pracę na czas nieokreślony za trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Jednocześnie zwolnił mnie z obowiązku świadczenia pracy i nakazał natychmiastowy zwrot samochodu służbowego.

Pouczył też, abym w czasie wypowiedzenia nie podejmował innego zatrudnienia, bo w każdej chwili może mnie potrzebować w pracy. Czy zachowanie pracodawcy jest zgodne z prawem? – pyta czytelnik.

Przy braku odpowiednich zapisów w umowie o pracę po zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy pracownik jest zobowiązany, na żądanie pracodawcy, do zwrotu powierzonych mu narzędzi pracy, w tym samochodu służbowego. Odmowa może skutkować zwolnieniem dyscyplinarnym. Podobnie rzecz się ma z ewentualnym powrotem do wykonywania pracy.

Jeżeli zwolnienie z obowiązku jej świadczenia miało charakter jednostronny, podwładny ma obowiązek wrócić do zajęć na każde żądanie szefa. Jednocześnie uważam, że w sytuacji gdy strony zawierają porozumienie o zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8691

Spis treści
Zamów abonament