Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Związkowiec lub broker ubezpieczy samorządowca

04 sierpnia 2010 | Prawo | Mateusz Rzemek

Urzędy lokalne rezygnują z ubezpieczania swoich pracowników

Teraz chodzi już nie tylko o interpretację Urzędu Zamówień Publicznych, który stwierdził, że powinny one stosować procedury przetargowe, gdy składki za to ubezpieczenie przekroczą 14 tys. euro.

Całkiem niedawno Regionalna Izba Obrachunkowa w Gdańsku dodała od siebie, że samorządy w ogóle nie powinny zawierać tego typu umów ubezpieczenia, gdyż jest to niezgodne z ustawą o finansach publicznych. RIO, zastrzegając, że nie jest to wiążąca interpretacja prawa, do których wydawania nie ma prawa, twierdzi, że art. 167 ust. 2 ustawy zawiera ściśle określone reguły wydawania pieniędzy przez samorządy. Nie ma tam jednak regulacji, która pozwalałyby pracodawcy samorządowemu zawierać umowę grupowego ubezpieczenia pracowniczego. Nie ma podstaw, żeby samorządy przyjmowały na siebie ewentualne skutki finansowe z tytułu niedopełnienia obowiązków wynikających z postanowień tego typu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8691

Spis treści
Zamów abonament