Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W biurze bym zwariował

04 sierpnia 2010 | Życie Warszawy | Dominika Węcławek
SMD rozpocznie swój występ w piątkową noc o godz. 2.30
źródło: Materiały Promocyjne
SMD rozpocznie swój występ w piątkową noc o godz. 2.30

O byciu prawie jak Francuzi, niezmiennej nerwowości rodziców i uzyskiwaniu koncertowej energii mówi współtwórca eksperymentującego z electro i techno brytyjskiego Simian Mobile Disco. Zespół będzie gwiazdą pierwszego dnia płockiego festiwalu Audioriver

Ty i James Shaw zaczynaliście dekadę temu jako muzycy w zespole rockowym Simian. Czy doświadczenia z tamtego okresu przydały się w Simian Mobile Disco?

James Ford: Początkowo wydawało się, że nie. W końcu to dwa skrajne doświadczenia: z jednej strony czwórka ludzi i żywe brzmienie, z drugiej – elektronika. Szybko jednak okazało się, że zarówno obycie ze sceną, jak i to, że umiemy grać na różnych instrumentach, odpowiednio owocują.

Sporą popularność przyniosły wam jednak nie występy, a remiksy zrobione dla ciekawych artystów – od Björk, przez the Klaxons, po CSS. Zdarzyło się, żeby któryś przyznał, że wasza wersja jest lepsza od oryginału?

Nigdy o to nie pytaliśmy. Ale my czujemy, że to, co zrobili Justice z simianowym „We Are Your Friends”, jest przykładem świetnego remiksu.

Może dlatego, że Simian Mobile Disco wydaje się być projektem, któremu bliżej jest do współczesnej estetyki francuskiej niż brytyjskiej?

Rzeczywiście nieraz się już zdarzało, że brano nas za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8691

Spis treści
Zamów abonament